Home » Serwis » Wymiany żarówek

Wymiany żarówek

Specyfikacja wymienianych źródeł światła: w reflektorach świateł krótkich, drogowych, pozycyjnych przednich i tylnich, żarówek xenonowych, kierunkowskazów przednich, tylnich i bocznych, przeciwmgielnych przednich i tylnich, oświetlenia tablicy rejestracyjnej, stopu, cofania, oświetlenia wskaźników i deski rozdzielczej, kontrolek, oświetlenie wnętrza kabiny, oświetlenia bagażnika, oświetlenie schowków.

W praktyce spotykamy się z przypadkami, że Klienci w sytuacjach awaryjnych chcą wymienić żarówki w reflektorach i wtedy dopiero mogą się przekonać, że ta na pozór błaha czynność może wymagać doświadczenia serwisowego. Spowodowane jest to sposobem montażu reflektorów sąsiadujących z osprzętem silnika, że nawet trudno ręce włożyć. Często trzeba rozebrać osprzęt lub wyjąć reflektor, nie zalecamy samodzielnych wymian, gdyż można poniszczyć podzespoły.
W końcowym efekcie sama wymiana żarówek jest niewystarczająca, gdyż trzeba jeszcze nastawić odpowiednio światła zgodnie z normami drogowymi. Przy wymianie żarówek deski rozdzielczej i wskaźników możemy być pewni, że pojawią się komplikacje, dlatego też wskazane jest aby wykonać to w serwisie.

Auta posiadające reflektory xenonowe oprócz przepalających się żarówek mają również awaryjna elektronikę, która musi być najpierw sprawdzona aby wymiana była skuteczna.

W codziennej praktyce napotykamy na liczne pytania Klientów o przyczyny systematycznie przepalających się żarówek szczególnie świateł krótkich i drogowych. Rzeczywiście często ma to miejsce, gdyż na ich trwałość ma wpływ stałość parametrów napięciowych, zużycie instalacji i nasila się w przypadku starszych aut i długiej jazdy na światłach.

W sytuacji gdy defekt świateł będzie wymagał pomocy serwisowej, zapraszamy w każdym momencie.