Home » Serwis » Wymiany rozrządu

Wymiany rozrządu

Specyfikacja wymienianych w trakcie napraw części zamiennych: elementy kompletnych rozrządów, paski i łańcuchy, pompy wody, uszczelniacze, rolki, płyn chłodniczy i napinacze.

Rozrząd jest tym podzespołem, który powoduje, że w odpowiednim czasie są otwierane i zamykane zawory ssące i wydechowe. Działanie rozrządu wiąże się z pracą w podwyższonych temperaturach i zmieniających się obciążeń.

Z analizy producenta wynika, że zarówno jego czas eksploatacji, liczba przejechanych kilometrów i uciążliwość na przykład miejskich warunków, decydują o terminie wymiany. W naszej codziennej praktyce serwisowej napotykamy na liczne przypadki poważnych uszkodzeń silnika wywołanych przez defekty rozrządów, które nie zostały wymienione w terminie zgodnym z zaleceniami Toyoty. Uszkodzeniu ulegają układy zaworów, głowice i tłoki, co często kończy się na wymianą silnika.

W codziennej praktyce napotykamy na liczne pytania Klientów o koszt wymiany paska rozrządu, ponieważ w obiegowej opinii tak jest nazywany rozrząd. W czasie rozmowy dowiadujemy się następnie, że w innych warsztatach podają taką cenę aby była bardziej zachęcająca, natomiast usługa będzie wtedy wykonana bardzo nieprawidłowo w porównaniu z wymianą kompletnego rozrządu.

Wybierając auto używane warto przeanalizować czy uzyskane informacje dotyczące rozrządu są autentyczne, a w przypadku niepewności zalecamy natychmiastową wymianę.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zapewnić sprawne wymiany rozrządów zgodne z zaleceniami producenta, zapraszamy w każdym momencie.