Home » Warto Wiedziec » Sprawdź używaną Toyotę przed zakupem
auto używane

21

Maj

Sprawdź używaną Toyotę przed zakupem

W wieloletniej historii naszego serwisu zdobyliśmy zaufanie pokaźnej grupy Klientów, którzy doceniają naszą staranność przy sprawdzaniu aut używanych przed zakupem. Stale doradzamy naszym Klientom, że najważniejszy jest stan techniczny auta w chwili sprawdzenia i z jego wynikiem należy przeanalizować wszelkie dane, często bardzo zachęcające, otrzymane od sprzedającego.

Sprawdzeniu podlega stan mechaniczny samochodu, stan nadwozia i lakieru, oraz stan elektryki pojazdu.

Sprawdzenie stanu mechanicznego samochodu obejmuje ocenę poziomu zużycia wielu podstawowych podzespołów mechanicznych jak: układ kierowniczy, zawieszenie pojazdu, oraz silnik.

Sprawdzenie stanu nadwozia i pomiary grubości lakieru wykrywają lakierowane elementy pojazdu i nieprawidłowo wykonane naprawy, tak zwane szpachlowanie. Wykryte zostanie czy auto jest powypadkowe, kiedy to mamy do czynienia z nieprawidłową geometrią i uszkodzeniem stref bezpieczeństwa samochodu.

Sprawdzenie elektryki pojazdu wykrywa przy pomocy diagnostyki komputerowej usterki elektroniczne zapisane w pamięci komputerów pojazdu, które mogą przyczynić się do awarii i koniecznych napraw.

Po zakończeniu sprawdzenia auta sporządzamy specyfikację wszelkich wykrytych defektów, które są następnie omawiane przez naszego doradcę serwisowego. Jest możliwość również oszacowania przybliżonych kosztów napraw przywracających dobry stan techniczny sprawdzonego auta. Wiemy o tym jak ciężko kupić auto używane w bardzo dobrym stanie, stąd też wielu Klientów po zakupie naprawia u nas wykryte usterki.

Często zdarza się, że Klient nie kupuje auta, co tylko potwierdza że warto było je sprawdzić, oraz że dzięki temu nie daliście się Państwo oszukać.

Wiemy o tym jak decydujące znaczenie ma kwota pieniędzy jaka można wydać na zakup samochodu, i często się zdarza że nie może być to auto nowe lecz używane. Co ma jednak swoje zalety, gdyż możemy kupić Toyotę o znacznie wyższych parametrach użytkowych, dających więcej radości z jazdy. Wybierając auto Klienci często decydują się zarówna na auta droższe jak i tańsze, w obu przypadkach należy jednak dołożyć wszelkich starań aby znaleźć auto spełniające normy bezpieczeństwa, oraz ekonomiczne co do kosztów napraw przywracających dobry stan techniczny. Oferta rynkowa używanych Toyot jest bardzo obszerna, natomiast wiemy jak ciężko kupić te dobre, ponieważ przeważająca część z nich to wyeksploatowane buble niegodne uwagi. Wybierając auto warto przeanalizować czy jego przebieg jest autentyczny, a w przypadku gdy nie jest wysoki i auto jest w dobrym stanie technicznym warto je kupić nawet za wyższą cenę niż wynikałoby to z porównawczych cen rynkowych. W przypadku przebiegów ponadnormatywnych cena auta powinna być odpowiednio obniżana.

Aby nie narazić się na kupno Toyoty w złym, stanie warto je sprawdzić w naszym serwisie zapraszamy.