Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Specyfikacja wymienianych w trakcie przeglądów części zamiennych: filtry oleju, przeciwpyłowe, powietrza i paliwa, olej silnikowy, olej do skrzyni manualnej, olej do skrzyni automatyczne i w mostach napędowych, paski pomocnicze, świece zapłonowe i żarowe, oraz płyn chłodniczy i hamulcowy.

Odpowiednie karty przeglądowe stosowane w naszym serwisie określają wymagania producenta, oraz są specyfikacją czynności obsługowych jakie należy wykonać w poszczególnych modelach Toyoty w szerokim zakresie roczników i przebiegów. W sytuacji gdy Klient wykonuje u nas przegląd pierwszy raz, planujemy jego zakres razem z Klientem na podstawie dotychczasowej historii auta, oferując różne typy części zamiennych. W sytuacji gdy weryfikacja stanu technicznego auta ujawni potrzebę wykonania napraw, za każdym razem uzgadniamy je z Klientem. Wiemy o tym jak istotne dla naszych Klientów są ceny napraw przede wszystkim aut starszych, dlatego też zawsze proponujemy zastosowanie tańszych części zamiennych z grupy zamienników, oraz regenerację gdy jest to możliwe.

Każdy wykonany w naszym serwisie przegląd jest rejestrowany w książce serwisowej Klienta, oraz w naszym programie serwisowym, co daje możliwość w czasie następnych wizyt Klienta odtworzyć historię pojazdu i przyśpieszyć jego obsługę. W sytuacji gdy Klient potrzebuje wykonać badanie na Stacji Kontroli Pojazdów robimy je, jeśli kontrolowane elementy będą sprawne.

Istniejąc już prawie 20 lat na rynku usług motoryzacyjnych mamy wiele wniosków ze współpracy za Klientami, których na każdym kroku namawiamy aby bardziej zajmowali się swoimi samochodami. Regularne naprawy i obsługa przeglądowa w ciągu całego okresu eksploatacji to pewność, że nie dotkną Państwa duże koszty napraw i komplikacje z autem, oraz że w razie sprzedaży uzyskamy wyższą cenę.

W naszej codziennej praktyce serwisowej napotykamy na liczne przypadki odkładania przez Klientów niezbędnych napraw, co może spowodować jeszcze większe problemy, gdyż praktycznie nawet mały uszkodzony element będący składnikiem większego podzespołu, może doprowadzić do uszkodzenia całości i znacznie kosztowniejszych napraw.

Wskazane jest aby co najmniej raz na rok lub co 15 000 km wykonać przegląd okresowy auta i usunąć bieżące usterki.