Home » Serwis » Naprawy i wymiany silników

Naprawy i wymiany silników

Specyfikacja wymienianych w trakcie napraw części zamiennych: zestawy rozrządów, pompy wody, wałki rozrządu, paski pomocnicze, klinowe, uszczelki głowicy i dekla zaworowego, świece zapłonowe i żarowe, koła zębate, koła pasowe, pierścienie, tłoki, zawory, popychacze, śruby, miski olejowe, czujniki masy powietrza, czujnik obrotu wału korbowego, czujniki wałka rozrządu, silniczki krokowe, intercoolery, celem obniżenia kosztów regenerujemy pompy olejowe, turbosprężarki, EGR, głowice oraz wymieniamy silniki.

Regularne naprawy i obsługa przeglądowa dają pewność większej żywotności silnika, trzeba jednak zwracać uwagę na wszelkie sygnały świadczące o jego nieprawidłowej pracy: dymienie z rury wydechowej, trudny rozruch, gaśnięcie podczas jazdy, podwyższone spalanie, widoczne wycieki i zapocenia, zmniejszający się poziom oleju i płynu chłodniczego, ostrzegawcza czerwona kontrolka oleju, obecność oleju silnikowego w płynie chłodzącym, nierównomierna praca i przegrzewanie silnika.

W naszej codziennej praktyce serwisowej napotykamy na liczne przypadki poważnych uszkodzeń silnika wywołanych przez defekty rozrządu, który nie został wymieniony w terminie zgodnym z zaleceniami Toyoty. Uszkodzeniu ulegają układy zaworów, głowice i tłoki, co często kończy się na wymianą silnika.

W sytuacji gdy zwrócą Państwa uwagę opisane usterki warto skorzystać z naszego serwisu, aby nie dotknęły Państwa wyższe koszty napraw i komplikacje z autem.