Home » Serwis » Naprawa układu wydechowego

Naprawa układu wydechowego

Specyfikacja wymienianych w trakcie napraw części zamiennych: zestawy wydechowe, rury wydechowe, tłumiki środkowe i końcowe, kolektory wylotowe, sondy lambda, łączniki elastyczne, wieszaki, filtry cząstek stałych. Spawamy również podzespoły.

Układ wydechowy jest tym podzespołem, który powoduje oczyszczenie i usunięcie spalin, oraz że nie słyszymy ich hałasu. Od jego sprawności uzależnione jest komfortowe podróżowanie. Od strony wpływu na bardzo istotne parametry pracy silnika jak moc i moment obrotowy jego rola jest często niedoceniana przez użytkowników, a jest o co zadbać, gdyż zmniejszenie mocy silnika i podwyższone zużycie paliwa może wynikać z jego niesprawności. Jak znaczny może mieć wpływ układ wydechowy na moc, niech będą przykłady jego modyfikowania podwyższającego moc fabrycznych jednostek napędowych w sportach samochodowych.

Z powodu rozmieszczenia bezpośrednio nad jezdnią, układ wydechowy poddawany jest działaniu śniegu, kamieni i wody, co powoduje korodowanie i dziurawienie elementów. Jest to często przyczyną uderzenia zniszczonych elementów w podwozie pojazdu i przenikanie gazów spalinowych do kabiny.

Wskazane jest aby co najmniej raz na rok lub co 15 000 km wykonać przegląd auta i usunąć bieżące usterki układu wydechowego.

W sytuacji gdy niespodziewany defekt układu wydechowego będzie wymagał natychmiastowej pomocy serwisowej, zapraszamy w każdym momencie.