Home » Serwis » Geometria

Geometria

Do nastawienia geometrii posługujemy się podnośnikiem wyposażonym w funkcję skomputeryzowanego wyszukiwania odpowiednich danych kątowych określonych przez producenta dla poszczególnych modeli Toyoty jak: zbieżność, kąt pochylenia koła, oraz pochylenia i wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

Geometria jest tym parametrem od którego uzależnione jest właściwa pozycja kół w czasie jazdy, normatywne zużycie opon i paliwa, sterowność auta w łukach i przy jeździe na wprost, oraz prawidłowe ustawienie kierownicy. Na dobrą trwałość parametrów geometrii mają zdecydowany wpływ warunki jazdy, jak często się zdarza, że zawadzimy o przeszkodę, krawężnik, dziurę w drodze, natomiast najbardziej niszczące są kolizje drogowe.

W naszej praktyce spotykamy się z licznymi przypadkami, że Klienci dostrzegają problemy ze sterownością auta i chcą nastawić geometrię. W sytuacji gdy weryfikacja stanu technicznego ujawni defekty podzespołów zawieszenia, będzie potrzebna ich naprawa aby nastawienie geometrii było możliwe.

W sytuacji gdy auto będzie wymagało nastawienia geometrii, zapraszamy w każdym momencie.